Diákjaink az Erasmus+ programról

Az „Egészséges szokások egy szebb holnapért” című ifjúsági csereprogramra a lengyelországi Murzasichle-ben került sor november 24. és december 3 között. A projektben Lengyelországból, Lettországból, Litvániából, Magyarországról, Romániából és Írországból érkeztek résztvevők. Diákjaink így számoltak be a programról.

„Az ifjúsági cserén szerzett tapasztalataim jók voltak, fejleszthettem az angol beszédkészségemet, tanulhattam önismereti és egészséges életmóddal kapcsolatos témákról. A más diákok által tartott programokon kívül nagyon jó programok voltak Murzasichle és környéke megismerésére. Ezek közül kiemelném a december elsejei kirándulást Morskie Oko-ba. Nagyon szép tájakat  láttunk. Minden este megismerhettük egy új ország kultúráját. Nagyon jó élményeket, új barátságokat lehet szerezni. Mindenkinek ajánlom, hogy jelentkezzen, ha van rá lehetősége.” (Chrapán Arián)

„A sok jó élmény közül az egyik a Zakopane-ba tett kirándulás volt. A kirándulás egy csapatjátékkal kezdődött, aminek keretében felfedezhettük Zakopane legérdekesebb látnivalóit. Az egyik ilyen látnivaló a Tátra Múzeum volt, ami nagyon jól bemutatta a Tátra minden aspektusát. A csapatjáték után szabadidőt is kaptunk. Ebben a szabadidőben lehetőségünk volt megkóstolni a helyi sajtokat, és felfedezni a város többi részét. Megtekintettük a hegytetőről is a várost, ahova egy felvonóval mentünk fel. Ez a nap is csak egy volt a sok jó közül amit a programban töltöttem. Mindenkinek ajánlom a részvételt az Erasmus+ programon.” (Perlaki Bence)

„Az Erasmus+ programon sok élményt szereztem. Megismertem az országok szokásait, ételeit, táncait, és nyelvét is. Láttam, hogy a külföldiek, hogyan prezentálnak. Szerintem sokkal összeszedettebbek, mint a magyarok. A hely nagyon szép ahol voltunk és Zakopane is nagyon tetszett. Az emberek kedvesek voltak, nem mondtak rosszakat senkire és mindenki segítőkész és együttműködő volt. Az angolom sokat fejlődött a 10 nap alatt, jobban tudok beszélni, folyékonyabban és már nem nagyon akadok bele a mondataimba. Nem izgultam, nem volt bennem félelem a program alatt és önmagam tudtam lenni.” (Farkas László)

„A projekt harmadik napján busszal elmentünk Zakopane-ba, ahol egy 2 órás ,,kincskereső” játékkal kezdtünk, csoportokra felosztva. A játék keretein belül végigmentünk Zakopane látnivalóin, és egy múzeumban végeztünk. Ami különösen tetszett, hogy felvonón felmentünk egy hegyre, és végignéztük a naplementét. Busszal visszamentünk Murzasichle-be, ahol vacsoráztunk, és a magyar csapat kultúrestjével zártunk, ami nagyon jól sikerült. Végül a napot 2 óra just dance-szel és karaokéval zártuk. Kifejezetten tudom ajánlani mindenkinek a részvételt.” (Orosz Márk)

„Számomra ez a 10 nap egy felejthetetlen élmény marad örökre. Az országok diákjaival életre szóló barátságokat sikerült kialakítanunk, és rengetek élményben volt közösen részünk. Az én egyik kedvenc élményem a Moskie Oko-hoz való túra. A lengyel táj, a hegyek, az emberek, a tó, minden csodás képek formájában él a fejemben. Meglepődtem, hogy angolul is milyen sok mindent megértek már, és még tovább fejleszthettem ezt a képességem. Nagyon jó volt kicsit belekóstolni más országok kultúrájába, és ételeibe. Nagyon jóban lettem a szobatársaimmal is, és örülök hogy ilyen kedves emberekkel találkozhattam. Egy felejthetetlen élmény volt, mindenkinek kívánom, hogy egyszer az életben átélhessen hasonlót.” (Szabadkai Virág)

„Az Erasmus+ program szerintem egy hatalmas élmény. A program során rengeteget megtudtunk az egészséges és ideális életmódról, de ez csak az egyik pozitívum a sok közül. Megismertünk diákokat Lettországból, Litvániából, Lengyelországból, Romániából, sőt még Írországból is iszonyatosan érdekes és vicces volt, emellett viszont megdöbbentő is hallani a különböző szokásokat. Az esti „Culture night” programokon erre igen jó lehetőségünk akadt. Az itt létrejövő barátságok csakis 10 nap alatt nagyon jól alakultak. Összességében az Erasmus+ program rengeteg életre szóló élményt és emléket adott. (Máté Zalán)

Az ifjúsági csereprogram az Európai Unió társfinanszírozásával és a Samodzielne Koło Terenowe nr 223 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu szervezésében valósult meg.

A projekt partnerszervezetei:

PL – Samodzielne Koło Terenowe nr 223 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu

LV – Latvian Association for Youth Activists

HU – Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium

IE – Healthy Generations Youth Group

LT – Vilniaus Užupio gimnazija

RO – Asociatia Beyond

#erasmusplus #youthexchange #nonformaleducation #cofundedbytheeuropeanunion

Right Menu Icon